بازدید برومند از فاز اول پروژه مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی

به گفته گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل رابطه ها عمومی وزارت علوم، مسعود برومند، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، بررسی ها و فناوری با حضور درون استان گیلان، ضمن بازدید از فاز اول پروژه مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی، با کارشناسان این پروژه گفت‌وگو کرد. 

این پروژه با هدف احیای تالاب انزلی که نقش بسیار مهمی درون توسعه پایدار منطقه دارد صورت گرفته هست و این امر با استفاده کردن از دانش و تجربه کارشناسان ایرانی و با همکاری وزارت علوم، بررسی ها و فناوری، دانشگاه تهران، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، استانداری گیلان، اداره کل محیط زیست گیلان و دستاوردهای بعضی از شرکت های فناور پارک علم و فناوری گیلان درون حال انجام هست.

از سال ۱۳۹۴ شکل مهاجم سنبل آبی درون تالاب انزلی شروع به گسترش کرده که خوشبختانه درون حال حاضر تحت کنترل هست. حذف فیزیکی این شکل مهاجم با همکاری اداره کل محیط زیست گیلان درون حال انجام هست.

اقدامات دیگری مثل لایروبی و بندسازی جهت جلوگیری از کاهش سطح تراز انجام شده هست و تغییرات سطح آب تالاب انزلی یکی از اقدامات با اهمیت انجام شده درون پروژه مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی هست. همچنین دستگاه ترازسنج درون این تالاب نصب شده و درحال فعالیت، کنترل و نظارت هست.

درون این بازدید مهدی کشمیری مدیر کل دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، عیسی کلانتری معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، مصطفی سالاری استاندار گیلان و جمعی از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *