«اوردوز» درون آمریکا رکورد زد

به گفته خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دیلی‌میل،‌ نتایج یک تحقیق تازه نشان می‌دهد، مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد مواد مخدر  درون آمریکا درون سال ۲۰۱۷ به میزان ۱۰ درصد افزایش یافته هست.

داده‌ها حاکی از آن هست، درون سال ۲۰۱۷، ۷۰ هزار و ۲۳۷ نفر درون اثر مصرف بیش از حد مواد مخدر درون ایالات متحده آمریکا جان خود را از دست دادند که تقریبا ۱۰ درصد از سال ۲۰۱۶ بیشتر هست.

کارشناسان می‌گویند: مصرف بی‌رویه فنتانیل درون افزایش آمار مرگ و میر تأثیر به سزایی داشته هست. 

آمارها بیانگر آن هست، مرگ و میر درون اثر مصرف مواد مخدر مصنوعی مانند فنتانیل میان سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ با بیش از ۴۵ درصد رشد مواجه بوده هست.

تحقیق‌های گذشته نیز نشان داده هست، ویرجینیای غربی، اوهایو و پنسیلوانیا بالاترین میزان مرگ و میر درون اثر مواد مخدر را داشته‌اند و نبراسکا، داکوتای شمالی و داکوتای جنوبی کمترین میزان مرگ و میر را داشتند.

گفته تازه مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) نشان می‌دهد که میزان مرگ و میر ناشی از مصرف مواد مخدر درون سال ۲۰۱۷ بیش از هر وقت دیگری با افزایش مواجه بوده هست.

این بدان معنی هست که درون ۲۰ سال گذشته میزان مرگ و میر درون اثر مصرف مواد مخدر بیش از چهار برابر افزایش یافته هست؛ شمار مرگ افراد از ۶…۱ مرگ و میر درون هر ۱۰۰ هزار نفر درون سال ۱۹۹۹ به ۲۱…۷ درون سال گذشته رسیده هست.

مردان سفید پوست درون سن ۳۵ تا ۴۴ سالگی شمار زیادی از آمار مرگ و میر را به خود اختصاص داده‌اند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *