افزایش همکاری درون زمینه «هوش مصنوعی»

به گفته خبرنگار گرو علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، منطقه خودمختار گوانگشی چین روز دوشنبه متعهد شد تا همکاری خود را با انجمن ملل جنوب شرقی آسیا (ASEAN) درون زمینه هوش مصنوعی (AI) تقویت کند.

چن وو، رئیس دولت منطقه‌ای درون نخستین اجلاس سران چین و آسه آن گفت که گوانگشی به طور فعال همکاری‌های فنی، تجارت، سرمایه گذاری و تبادل صنعتی درون قسمت هوش مصنوعی با کشورهای آسه آن را ارتقا خواهد داد.

اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا که بیشتر با نام اختصاری آسه‌آن شناخته می‌شود، یک سازمان میان‌المللی سیاسی، اقتصادی و فرهنگی درآسیای جنوب شرقی هست. 

چن گفت: درون این راستا، منطقه ساخت و ساز سکوها ازبرای زیرساخت‌ها ، به اشتراک گذاری اطلاعات و همکاری‌های فنی را از جمله دیگر سرعت می‌بخشد.

وانگ، مدیر منطقه‌ای گوانگشی نیز دراین باره گفت: این اجلاس خواستار توسعه صنعت هوش مصنوعی و صنعت بزرگ درون Guangxi شده هست.

وانگ با ابراز رضایت از سیاست‌های منطقه و مزایای جغرافیایی درون زمینه همکاری‌های آسه آن گفت: امیدوار هست که ازبرای تسهیل ارتباطات میان چین و کشورهای آسه آن، یک مؤسسه با زبان‌های اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا درون  گوانگشی ایجاد کند.

انتهای پیام/ 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *