افزایش عجیب «سرطان روده» درون جوانان

به گفته خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک تحقیق تازه به خوبی نشان می‌دهد سرطان روده بزرگ درون جوانان سراسر جهان رو به افزایش هست و میزان آن درون میان افراد مسن نیز بیشترشده هست.

این تحقیق تأکید می‌کند، سرطان روده بزرگ به میزان قابل توجهی درون میان افراد زیر ۵۰ سال مسیر رو به رشدی را طی کرده هست. 

محققان میزان سرطان روده بزرگ را درون میان افراد زیر و بالای ۵۰ سال درون ۳۶ کشور درون شش قاره تحقیق کردند و معلوم شد، استرالیا، کانادا، آلمان، نیوزلند و ایالات متحده اختلاف جدی میان نرخ ابتلا درون افراد مسن و بیماران جوان داشتند.

کره جنوبی بدترین میزان سرطان روده بزرگ را درون میان جوانان داشت که هر ساله ۴…۲ درصد افزایش می‌یابد؛ نرخ ابتلا به این سرطان تنها درون میان جوانان سه کشور اتریش، ایتالیا و لیتوانی کاهش یافته هست.

بررسی ها درون ۳۶ کشور و ۶ قاره نشان داد که این بیماری درون افراد جوان‌تر از ۵۰ سال متداول هست.

درون ایالات متحده و انگلیس، جایی که مسیر ابتلا درون میان افراد مسن تثبیت شده یا کاهش یافته هست، جوانان آنها با سرطان روده بزرگ دست و پنجه نرم می‌کنند.

طبق گفته انجمن سرطان آمریکا، سرطان روده بزرگ سومین سرطان شایع درون ایالات متحده هست که درون مردان و زنان تشخیص داده شده هست.

همچنین سومین عامل مرگ و میر ناشی از سرطان درون زنان و مردان آمریکایی هست و تخمین زده می‌شود درون سال ۲۰۱۹ منجر به بیش از ۵۱ هزار مرگ شده هست.

این تیم از انجمن سرطان آمریکا امیدوار هست که این یافته‌ها منجر به آگاهی از سرطان روده بزرگ درون میان جوانان شود و آنها این علائم  این بیماری را تشخیص دهند و قبل از اینکه دیر شود تحت درمان قرار بگیرند.

انتهای پیام/ 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *