افزایش ظرفیت تولید دستگاه تشخیص بیماری‌های قبل از تولد

به گفته گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از رابطه ها عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، مائده اشجع صنوبری مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان گفت: دستگاه ترموسایکلر ازبرای تکثیر DNA درون آزمایشگاه‌ها، کیلینیک‌ها، آزمایشگاه‌های تحقیقاتی و دانشگاه‌ها مورد استفاده کردن قرار می‌گیرد که از این دستگاه ازبرای تشخیص بیماری تالاسمی و سایر بیماری‌های قبل از تولد و همچنین موارد درمانی و غربالگری استفاده کردن می‌شود.
مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان اظهار داشت: ما به عنوان معدود تولیدکنندگان موفق به ساخت این دستگاه درون کشور شدیم و درون حال حاضر نیز این دستگاه به فروش می‌رسد، تاکنون موفق به فروش حدود ۷۰ دستگاه ترموسایکلر شده‌ایم که البته با آنچه مدنظرمان بود فاصله دارد.

وی با ابراز تاسف از اینکه متاسفانه از تولیدات داخلی حمایت چندانی نمی‌شود و همچنان تمایل به سمت استفاده کردن از کالای خارجی هست، اظهار امیدواری کرد: با گران شدن دلار و اعمال محدودیت‌ها ازبرای واردات، تمایل به خرید کالای داخلی بیشتر شود.
مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان درمورد اینکه آیا این شرکت قادر به تامین احتیاج داخل به دستگاه ترموسایکلر هست، خاطرنشان کرد: بله صددرصد قادریم درون صورت تمایل از سوی بازار داخل، تمام احتیاج کشور را برآورده کنیم. ما از سال ۹۳ وارد بازار شده‌ایم و دستگاه اصلاح و به‌روز شده هست و هم‌اکنون نیز درون بهترین حالت هستیم که تقاضا بگیریم و تولید کنیم چون این دستگاه، آزمایش خود را پس داده هست.

وی درمورد میزان رقابت و برابری دستگاه ترموسایکلر این شرکت با نمونه‌های خارجی آن گفت: نمونه‌های اولیه این دستگاه درون همان وقت درون آزمایشگاهی، با یک کمپانی اروپایی تست شد که نتایج با هم برابر بود و هم‌اکنون این دستگاه کاملا اصلاح شده هست و متخصصان رضایت کامل دارند و کاملا با مشابه خارجی برابری می‌کند.

صنوبری درمورد میزان اشتغالزایی این شرکت نیز گفت: ما از سال ۸۶ فعالیت خود را شروع کرده‌ایم و هر سال چند کالا به سبد کالای شرکت اضافه می‌کنیم و درون این مدت وقت که خیلی از شرکت‌ها تعدیل نیرو کرده‌اند ما نیروهای خود را حفظ کرده‌ایم.
وی درمورد امکان صادرات دستگاه ترموسایکلر گفت: دستگاه ما کاملا شرایط صادرات را دارد و کریدور صادرات هم دستگاه ما را انتخاب کرده هست ولی به خاطر مشکل تبادل ارزی، فعلا صادرات محصول منتفی شده هست.

مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان درمورد تسهیلات دریافتی از صندوق نوآوری و شکوفایی نیز اظهار داشت: ما با دریافت تسهیلات صندوق، کار به خرید ساختمان یا هدف افزایش ظرفیت تولید محصولات شرکت کردیم که خیلی به توسعه دستگاه ترموسایکلر کمک کرد.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *