استفاده کردن از پهپاد ازبرای تحویل کالا به کشتی ها

به گفته خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از نیواطلس، شرکت ایرباس ازبرای نخستین دفعه از ناوگان پهپاد خود ازبرای تحویل کالا به کشتی های پهلو گرفته درون بندر سنگاپور استفاده کردن کرده هست.

این طرح که مسیر های هوایی یا اسکای ویز نام گرفته، انتقال بسته های مختلف به انبوه کشتی های متوقف شده درون بندر بزرگ سنگاپور را با سهولت بیشتری ممکن می کند.

استفاده کردن از این فناوری نه تنها سرعت نقل و انتقال کالاهای مختلف را افزایش می دهد، بلکه ایمنی فعالیت های تجاری را نیز بیشتر می کند. ایرباس ازبرای اجرای این طرح با چند شرکت لجستیک بندری درون سنگاپور همکاری دارد که از جمله انها می توان به Wilhelmsen Ships Services و مقامات محلی درون سنگاپور اشاره کرد.

 

نخستین پرواز بدین قصد جمعه هفته گذشته انجام شد و یک پهپاد بعضی اشیای تولید شده با چاپگر سه بعدی را به وزن ۱…۵ کیلوگرم به عرشه یک کشتی منتقل کرد.

پهپادهای یادشده معمولا مسیرهایی ۱…۵ کیلومتری را طی می کنند و متوسط مدت وقت وقت پرواز آنها ۱۰ دقیقه هست. البته این پهپادها می توانند بارهایی با حداکثر وزن ۴ کیلوگرم را درون مسافتی حداکثر سه کیلومتری حمل کنند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *