ازبرای رونق پژوهش باید صنعت مولد درون رقابت قرار گیرد

سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر درون گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس با اشاره به نقش پژوهش درون باز کردن گره‌های مشکلات اقتصادی کشور گفت: به اعتقاد من ازبرای رونق پژوهش درون کشور باید اتفاقات زیادی انجام شود که ایجاد مراکز پژوهشی، پژوهشگاه ها و مراکز تحقیقاتی از جمله آن هست، درون واقع افزایش قراردادهای صنعتی می‌تواند نقش محوری درون رشد و ارتقاء فعالیت‌های تحقیقاتی ایفا کند.

* دولت باید ازفعالیت‌های پژوهشی حمایت کند

وی با تأکید بر حمایت دولت از کار پژوهشی افزود: درون کشورهای دنیا درصورتیکه قراردادی میان دانشگاه و حوزه صنعت بسته شود بخشی از خرج را دولت آن کشور درون قالب مالیات تقبل می‌کند که درون این رابطه باید بگویم  دولت ما هم باید تسهیلاتی را ارائه داده و از کار پژوهشی حمایت کند.

معتمدی تصریح کرد: فعالیت شرکت‌های دانش بنیان که کارکرد پژوهشی دارند تا حدودی به مهارت افزایی و رسیدن به دستاوردهای علمی کمک کرده هست ولی باید طبق قوانین و مقررات زیر ساخت‌های کار تحقیقاتی ایجاد شود تا صنعت کشور به داخل گرایش پیدا کند.

* رقابت صنعت مولد احتیاج به پژوهش را نمایان می‌کند

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: تا زمانی که صنعت مونتاژ درون کشور فعالیت می کند احتیاج به بررسی ها و کار پژوهشی احساس نخواهد شد، باید صنعت مولد درون رقابت باشد تا احتیاج به پژوهش نمایان شود.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *