ارزیابی بی سروصدای کاخ سفید از تغییرات آب و هوایی

به گفته خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس،کاخ سفید بی سروصدا چهارمین گفته ارزیابی ملی آب و هوایی خود را منتشر کرده هست که درون آن ازبرای نخستین دفعه از وقت شروع ریاست جمهوری دونالد ترامپ واقعیات تلخی درون این زمینه افشا شده هست.

 تهیه این گفته حاصل سال ها بررسی ها درون زمینه تحولات زیست محیطی هست که توسط دانشمندانی درون ۱۳ نهاد فدرال آمریکا تهیه شده هست.

بر اساس محتوای این گفته، تحولات آب و هوایی محیط زیست، جامعه و اقتصاد امریکا را به شدت تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.

تهیه گفته یادشده درون قالب برنامه ای موسوم به برنامه بررسی ها تغییرات جهانی آمریکا انجام شده که اجرای آن به درخواست کنگره آمریکا از دهه ۱۹۹۰ میلادی شروع شده هست. این گفته هر چهار سال یک دفعه تهیه می شود.

درون گفته تازه بر روی تاثیر تغییرات آب و هوایی بر روی رفاه انسان ها و همین طور شرایط اجتماعی و زیست محیطی تاکید شده هست تا تصمیم گیران سیاسی بتوانند  با مدیریت بهتر منبع ها موجود جلوی تشدید مشکلات را بگیرند.

درون این گفته تصریح شده مسیر تغییرات آب و هوایی کره زمین امروز سریع تر از گذشته هست و این امر درون کل دوره تاریخ تمدن بشری بی سابقه هست. اثرات این تغییر خود را درون قالب تغییر شرایط آب و هوایی و پدیده هایی مانند خشکسالی، توفان های بی سابقه و آتش سوزی های مخرب درون مناطقی مانند کالیفرنیا نشان داده هست.

بر اساس این گفته دمای هوا از سال ۱۹۸۶ تا سال ۲۰۱۵ درون آمریکا حدود ۱…۳ درجه سانتیگراد افزایش یافته و این مسیر درون صورت عدم توقف مسیر منتشر شدن گازهای گلخانه ای موجب افزایش ۳ تا ۶…۱ درجه سانتیگرادی دمای هوا طی سال های آینده می شود.

انتهای پیام/ 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *