اختلال میکروبیوم‌های روده عاملی ازبرای گسترش سرطان

به گفته خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، بررسی ها تازه دانشگاه «ویرجینیا» نشان می‌دهد که اختلال میکروبیوم (ریزاندامگان هم‌زیست) روده می‌تواند به طور فعالانه شیوع سرطان را افزایش دهد.

براساس گفته «نیواطلس»، محققان از طریق یکسری آزمایشات حیوانی دریافتند که چگونه اختلالات مربوط به جمعیت میکروبیوم‌های روده سبب گسترش متاستاز سلول‌های سرطانی می‌شود. به مهاجرت سلول‌های سرطانی از یک بافت به بافت دیگر متاستاز گفته می‌شود.

محققان ازبرای انجام این آزمایش از هورمون گیرنده مثبت سرطان سینه موش‌ها استفاده کردن کردند و دریافتند که مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها اختلالاتی را درون میکروبیوم‌های این حیوان ایجاد کرده هست و همین امر موجب شد تا گردش سلول‌های سرطانی به ویژه درون گره‌های لنفاوی و ریه‌ها افزایش یابد.

همچنین محققان خاطرنشان کردند که حجم آنتی‌بیوتیک‌هایی که درون مدل‌های حیوانی این مطالعه مصرف شده؛ به طور قابل توجهی بالاتر از آن چیزی هست که انسان‌ها می‌توانند دریافت کنند. لذا این تحقیق به این معنا نیست که زنان مبتلا به سرطان سینه از مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها خودداری کنند، بلکه به این موضوع اشاره دارد که استفاده کردن از میکروبیوم‌ها می‌تواند راهی ازبرای سنجش بهتر بیماری و درمان آن باشند.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *