آموزش و پرورش امسال هیچ‌شکل تجهیزات خارجی خریداری نکرد

به گفته خبرنگار علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش درون حاشیه جلسه دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی درمورد حمایت از کالای ایرانی گفت: موضوع اصلی این جلسه رصد و پیگیری چگونگی اجرای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درون اردیبهشت سال ۹۷ بود که پس از فرمایشات مقام معظم رهبری درون نوروز ۹۷ پیرامون حمایت از کالای داخلی درون شورا تقسیم کاری صورت گرفت و درون این جلسه گفته کارها ارائه شد.

وی افزود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: آموزش و پرورش درون حوزه حمایت از کالای داخلی درون دو قسمت کار کرده هست، قسمت اول درون زمینه فرهنگ‌سازی و ترویج که بیشتر بچه‌ها مخاطب ما بودند و اقدامات خوبی صورت گرفت به طوری که نمایشگاه‌های بسیاری درون کشور برگزار شد، کارگاه‌های آموزشی دایر شد، دانش‌آموزان به اردوهای مراکز تولیدی رفته و از نزدیک شاهد فرایند تولید بودند و تلاش کردیم بچه‌ها با فراز و نشیب کار تولید آشنا شده و ضرورت استفاده کردن از کالای ایرانی را بدانند.

بطحایی گفت: قسمت دوم مربوط به خرید کالای ایرانی بود که بیشتر درون قسمت نوشت‌افزار و اسباب‌گیم صورت گرفت به طوری که تولیدکنندگان کارها را عرضه کردند و نمادهایی که درون کالاهای خارجی حاوی فرهنگ ازبرای بچه‌های ما بود تجزیه و تحلیل شد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان این‌که کالاهای خارجی به جز ضربه اقتصادی از نظر فرهنگی نیز ازبرای ما آسیب‌ دارد، گفت:‌ حتی ترکیب رنگ‌ها نیز به شکل‌ای روحیه مناظره و پرخاشگری را ترویج می‌کند که مغایر با اصول تعلیم و تربیت ماست.

وی افزود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: تلاش کردیم تولیدکنندگان داخلی مورد حمایت قرار بگیرند، بوفه‌های مدارس را مکلف به فروش کالاهای داخلی کردیم، ولی هم‌چنان مسیر نرفته بسیار هست، خانواده‌ها باید کمک کنند، بی‌تفاوت بودن نسبت به این موضوع بزرگ‌ترین آسیب هست؛ بنابراین از تمام خانواده‌ها می‌خواهم که از کالای ایرانی استفاده کردن کنند. هر چقدر که درون بعضی موارد کیفیت آن کمتر باشد، ولی بدانند که از سوی کارگران داخلی تهیه شده و آثار فرهنگی بر روی بچه‌های ما دارد.

بطحایی درمورد استفاده کردن مدارس از تجهیزات داخلی گفت: درون حوزه لوازم آزمایشگاهی، قسمت عمده تولیدات داخلی پاسخگو هست، ولی درون بخشی ناچار به استفاده کردن از کالای خارجی هستیم، چون مشابه ندارد، ولی تمام مدارس مکلف شدند تا صرفا از کالای داخلی استفاده کردن کنند به طوری که امسال هیچ شکل خرید تجهیزات خارجی نداشتیم.

وزیر آموزش و پرورش درمورد دلیل تاخیر درون برگزاری جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: قطعا تشکیل مستمر جلسات شورای عالی یک ضرورت هست، به‌ویژه که درون حال حاضر درون شرایطی قرار داریم که یکی از زوایای دشمنی دشمنان که تأثیرگذاری بیشتری دارد، درون حوزه فرهنگی هست.

وی افزود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: شورا باید ضمن رصد فضای فرهنگی، آیین‌نامه‌های لازم را تصویب و ابلاغ کند و یکی از دلایل تاخیر جلسات شورا نیز عدم تنظیم وقت ازبرای اعضا بوده که من امیدوار بودم جلسه آخر سال برگزار شود ولی احتمالا یک جلسه مفصل چندساعته اوایل سال آینده برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *